Mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes ("Cookies"). Lietojot mūsu mājas lapu, Jūs piekrītat Konfidencialitātes politikai.

Koksnes skeneris, ar spēju atpazīt koksnes defektus un veikt atbilstošu šķirošanu, izstrāde un iesviešana ražošanā!

SIA “Mechanika Engineering” sadarbībā ar SIA “Avoti” ir uzsācis īstenot pētījumu Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda investīciju projekta “Meža nozares kompetences centrs” Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/007 ietvaros.

Pētījuma nosaukums: “Koksnes skeneris, ar spēju atpazīt koksnes defektus un veikt atbilstošu šķirošanu, izstrāde un iesviešana ražošanā.”

Pētījuma īstenošanas periods: 01.02.2023 – 30.04.2024.

Pētījuma mērķis: projekta ietvaros SIA AVOTI sadarbībā ar SIA Mechanika Engineering un papildus, atsevišķu pētniecības pakalpojumu sniegšanai, piesaistot SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu”, plāno izstrādāt ēvelētas priedes masīvkoka skeneri, kura uzdevums ir nolasīt koksnes defektus, lai vēlāk sašķirotu 3 kvalitātes kategorijās (derīgs, labojams, brāķis).

Pētījuma gaitā tiks veikta tirgū pieejamo tehnoloģisko risinājumu izpēte un datu analīze, nepieciešamā testa aprīkojuma projektēšana, datu (attēlu) ieguve laboratorijā dažādos apgaismojuma veidos un spektros nepieciešamo heiristisko un mašīnmācīšanās defektu noteikšanas algoritmu izstādei un apmācībai, defektu noteikšanas algoritmu izstrāde, kā arī pilna izmēra prototipa izstrāde un testēšana laboratorijas apstākļos.

Projekta rezultātā tiks izstrādāts koksnes skeneris, ar spēju atpazīt koksnes defektus un veikt atbilstošu kokmateriālu šķirošanu. Iekārtas prototips būs testēts rūpnieciskas ražošanas apstākļos. Plānots izstrādāt jaunu koksnes defektu šķirošanas tehnoloģiju, kas spēj uzlabot
esošo produktu kvalitātes rādītājus (atpazīt iepriekš ar datorredzi neatpazīstamus defektus). Jaunā tehnoloģija sniegs būtiskus procesa un tehnoloģiskos uzlabojumus kokmateriālu un mēbeļu ražošanas vērtības ķēdē Latvijā. Projekta pamatā ir dziļās mašīnmācīšanās tehnoloģijas, apvienojumā ar modernākajiem fotosensoriem, optiku un skaitļošanas tehnoloģijām, kas padara šo projektu tehniski iespējamu un ekonomiski pamatotu.

Sekojiet jaunumiem un ienirstiet kopā ar mums jaunāko tehnoloģiju radīšanas procesā!